Top facebook2x Top twitter2x Top youtube2x Top instagram2x Top phone2x 01243 572341 Top email2x Email us Top search2x Basket Login
Home / Events
Home / Events
 

January 2022

Friday 28th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Friday 28th 17:00 - 20:00 Private Event - Invitation Only House/Social
Saturday 29th 09:00 - 17:30 RYA Diesel Engine Course Training
Saturday 29th 19:00 Burns Night House/Social
Monday 31st 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Monday 31st 17:30 - 18:30 BSC Exercise Classes - Circuits Training House/Social
 

February 2022

Tuesday 1st 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 5 Training
Wednesday 2nd 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Friday 4th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 5th Optimist Southern Area IOCA Winter Training 4 Training
Saturday 5th 12:30 - 16:30 BSC Cadet Casual Sailing BSC Sailing
Saturday 5th 16:45 Six Nations Rugby - West Room - Scotland V England House/Social
Monday 7th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Monday 7th 18:30 Film Night - A Good Year House/Social
Tuesday 8th 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 6 Training
Wednesday 9th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 9th 19:30 Scottish Dancing House/Social
Friday 11th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Friday 11th 19:00 Friday Supper House/Social
Saturday 12th 09:00 - 17:30 RYA Diesel Engine Course Training
Saturday 12th 11:30 CDB Business Meeting
Sunday 13th 15:00 Six Nations Rugby - Italy V England House/Social
Monday 14th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Tuesday 15th 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 7 Training
Wednesday 16th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Thursday 17th 12:30 - 17:00 Private Event - Invitation Only House/Social book
Friday 18th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Monday 21st 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Tuesday 22nd 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 8 Training
Wednesday 23rd 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 23rd 19:30 Scottish Dancing House/Social
Friday 25th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 26th 27th RYA Dinghy & Watersports Show Other Sailing
Saturday 26th 08:30 - 19:00 RYA Marine Radio SRC Course and Exam Training
Saturday 26th 27th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 26th 16:45 SIx Nations Rugby - England v Wales
Saturday 26th 19:00 Race Officer - What is it I have to do? Training
Sunday 27th 13:00 - 14:30 Sunday Lunch House/Social
Monday 28th 07:00 - 08:30 Rowing Session Rowing & Paddlesports
 

March 2022

Tuesday 1st 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 9 Training
Wednesday 2nd 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Friday 4th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Sunday 6th Optimist Southern Area IOCA Winter Training 5 Training
Sunday 6th 12:00 - 16:00 BSC Cadet Casual Sailing BSC Sailing
Monday 7th 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Tuesday 8th 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 10 Training
Wednesday 9th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 9th 19:30 Scottish Dancing House/Social
Friday 11th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Friday 11th 12:30 Ladies Love Lunch House/Social
Saturday 12th 08:30 - 19:00 RYA Marine Radio SRC Course and Exam Provisional Training
Saturday 12th 09:00 - 17:30 RYA Diesel Engine Course Training
Monday 14th 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Tuesday 15th 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 11 Training
Wednesday 16th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Friday 18th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 19th Optimist Southern Area IOCA Winter Training 6 Training
Saturday 19th 10:30 - 14:30 BSC Cadet Casual Sailing BSC Sailing
Sunday 20th Optimist Southern Area IOCA Winter Training 2 (Rescheduled from December) Training
Sunday 20th 10:00 - 12:00 New Members Coffee Morning House/Social
Sunday 20th 11:00 - 15:00 BSC Cadet Casual Sailing BSC Sailing
Monday 21st 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Tuesday 22nd 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 12 Training
Wednesday 23rd 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 23rd 19:30 Scottish Dancing House/Social
Friday 25th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 26th 27th 420 Spring Championships (HISC) Open Meetings
Saturday 26th 27th RS Feva Harbour Series - Spring Races Other Sailing
Saturday 26th 27th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 26th 27th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 Training book
Saturday 26th 19:00 Racing in the Harbour - What should I know? Training
Sunday 27th 11:00 Handicap Spring 1 & 2, Scow Spring 1 BSC Sailing
Monday 28th 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Monday 28th 1st Apr 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Tuesday 29th 18:30 - 21:30 RYA Day Skipper Theory 13 Training
Wednesday 30th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
 

April 2022

Friday 1st 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 2nd 12:00 - 15:00 Committee Boat Familiarisation and Starting Practice Training
Saturday 2nd 16:00 - 17:30 Scow AGM AGM
Saturday 2nd 17:30 Racing Rules Training
Sunday 3rd 12:00 Handicap Spring 3 & 4, Scow Spring 2, Tideway Spring 1 BSC Sailing
Sunday 3rd 12:45 Optimist Spring 1 & 2 BSC Sailing
Monday 4th 07:00 - 10:00 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Monday 4th 5th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Gold) Training
Monday 4th 5th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Topper Race Coaching Training
Monday 4th 8th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Monday 4th 8th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Wednesday 6th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 6th 8th 09:30 - 16:30 RYA Youth Start Racing in Oppies Training
Wednesday 6th 7th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Feva Race Coaching Training
Friday 8th 09:45 - 11:15 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Saturday 9th 09:00 - 17:30 RYA Diesel Engine Course Provisional Training
Saturday 9th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 3 Training book
Saturday 9th 14:00 - 17:00 Committee Boat Familiarisation and Starting Practice Training
Sunday 10th 13:00 Handicap Spring 5 & 6, Scow Spring 3, Tideway Spring 2 BSC Sailing
Monday 11th 07:00 - 08:30 Rowing Session Rowing & Paddlesports
Monday 11th 14th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Monday 11th 14th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Monday 11th 12th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Gold) Training
Monday 11th 12th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Feva Race Coaching Training
Monday 11th 14th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Wednesday 13th 07:00 - 10:00 Rowing Sessions Rowing & Paddlesports
Wednesday 13th 14th 09:30 - 16:30 RYA Youth Start Racing in Oppies Training
Wednesday 13th 14th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Topper Race Coaching Training
Thursday 14th 15th RS Feva Harbour Series - Easter Races Other Sailing
Friday 15th 10:00 Cadet Super Sunday 1 (on a Friday) BSC Sailing
Friday 15th 10:30 Finn, Laser, H'cap Series 1 & 2 BSC Sailing
Saturday 16th 17th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 16th 10:45 Classic Day Boat 1 BSC Sailing
Sunday 17th 11:15 Bosham Opener (F/M) 1 & 2, Rythe Trophy (Cadet) 1 & 2 BSC Sailing
Sunday 17th 11:30 Optimist Easter Egg 1, 2 & 3 BSC Sailing
Monday 18th 12:00 Bosham Opener (F/M) 3 & 4, Rythe Trophy (Cadet) 3 & 4 BSC Sailing
Monday 18th 12:30 Optimist Easter Egg 4, 5 & 6 BSC Sailing
Tuesday 19th 22nd 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Tuesday 19th 22nd 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Thursday 21st 22nd 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Topper Race Coaching Training
Friday 22nd 14:30 - 17:00 Scow Race Training 1 Training
Saturday 23rd ITCA Topper Training Training
Saturday 23rd Private Event - Invitation Only House/Social
Sunday 24th 11:00 Topper Open Meeting (rescheduled from 9th October 2022) Open Meetings
Sunday 24th 12:00 Handicap Spring 7 & 8, Scow Spring 4, Tideway Spring 3 BSC Sailing
Friday 29th 09:30 - 14:30 Scow Race Training 2 Training
Friday 29th 18:00 - 21:00 Private Event - Invitation Only House/Social
Saturday 30th 11:00 Classic Day Boat 2 BSC Sailing
Saturday 30th 11:30 Optimist Spring 3 & 4 BSC Sailing
 

May 2022

Sunday 1st 2nd 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Sunday 1st 11:00 Hulse Trophy (F/M) 1 & 2, Slow 1 & 2, Mayday Trophy (Cadets) 1 & 2 BSC Sailing
Monday 2nd 11:00 Hulse Trophy (F/M) 3 & 4, Slow 3 & 4, Mayday Trophy (Cadets) 3 & 4 BSC Sailing
Friday 6th 14:00 - 16:30 Scow Race Training 3 Training
Saturday 7th 8th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 1 Training book
Saturday 7th 15:00 Optimist Spring 5 & 6 BSC Sailing
Sunday 8th 14:00 Handicap Spring 9 & 10, Scow Spring 5, Tideway Spring 4 BSC Sailing
Saturday 14th 15th Optimist Spring Championships (HISC) Open Meetings
Saturday 14th 09:45 Classic Day Boat 3 BSC Sailing
Sunday 15th Nab Tower Race (Cruisers) Open Meetings book
Sunday 15th 10:00 Cadet Super Sunday 2 BSC Sailing
Sunday 15th 10:30 Finn, Laser, H'cap Series 3 & 4, Scow Spring 6, Tideway Spring 5 BSC Sailing
Friday 20th 22nd Bosham Masters (3 day event) BSC Sailing
Saturday 21st 22nd Yachting World Dayboat Open Meeting (2 day event) Open Meetings
Saturday 21st 22nd Solo Open Meeting (HISC) Open Meetings
Saturday 21st 22nd 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Friday 27th 09:30 - 12:00 Scow Race Training 4 Training
Saturday 28th 10:15 Classic Day Boat 4 BSC Sailing
Sunday 29th 10:30 Junior Regatta BSC Sailing
Monday 30th 2nd Jun 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Monday 30th 2nd Jun 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Monday 30th 1st Jun 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Silver) Training
Monday 30th 1st Jun 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Gold) Training
Monday 30th 2nd Jun 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 30th 1st Jun 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
 

June 2022

Thursday 2nd 3rd ISC Regatta Open Meetings
Thursday 2nd 3rd 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Feva Race Coaching Training
Thursday 2nd 13:00 Optimist Summer 1 & 2 BSC Sailing
Friday 3rd 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 Training book
Friday 3rd 13:00 Clarina Cup (F/M), Whitsun Trophy (Cadet) 1 & 2, Scow Summer 1, Tideway Spring 6 BSC Sailing
Saturday 4th 11:00 Feva Open Meeting Open Meetings
Saturday 4th 14:15 Classic Day Boat 5 BSC Sailing
Sunday 5th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 (day 2) Training
Sunday 5th 11:00 Bosham Salver (F/M) 1, 2 & 3, Whitsun Trophy (Cadet) 3 & 4 BSC Sailing
Friday 10th 19:00 Sunset, Scowset & Tideset 1 BSC Sailing
Saturday 11th 12th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 11th 11:00 Laser Open Meeting Open Meetings
Sunday 12th Bosham Open Gardens House/Social
Sunday 12th 09:00 Handicap Summer 1 & 2, Scow Summer 2, Tideway Summer 1 BSC Sailing
Sunday 12th 09:30 Optimist Summer 3 & 4 BSC Sailing
Friday 17th 12:00 - 17:00 Scow Race Training 5 Training
Saturday 18th 19th British Keelboat League Youth Round (HISC) Other Sailing
Saturday 18th DQSC Regatta Open Meetings
Saturday 18th 14:30 Classic Day Boat 6 BSC Sailing
Sunday 19th Solo Open Meeting (CYC) Open Meetings
Sunday 19th 14:45 Cadet Super Sunday 3 BSC Sailing
Sunday 19th 15:00 Handicap Summer 3 & 4, Scow Summer 3 & 4, Tideway Summer 2 BSC Sailing
Friday 24th 19:30 Sunset, Scowset & Tideset 2 BSC Sailing
Sunday 26th 09:30 Finn, Laser, H'cap Series 5 & 6, Scow Summer 5, Tideway Summer 3 BSC Sailing
Sunday 26th 10:00 Optimist Summer 5 & 6 BSC Sailing
 

July 2022

Saturday 2nd RS21 Harbour Clubs Challenge (HISC) Other Sailing
Saturday 2nd Solo Open Meeting (DQSC) Open Meetings
Saturday 2nd 3rd 12:30 National 18 Open Meeting Open Meetings
Saturday 2nd 13:30 Classic Day Boat 7 BSC Sailing
Sunday 3rd 09:30 - 16:30 RYA Dinghy Instructor Pre-Entry Assessment Training book
Sunday 3rd 13:30 Handicap Summer 5 & 6 BSC Sailing
Monday 4th 8th 09:00 - 16:30 RYA Dinghy Instructor Training book
Friday 8th 18:15 Tideset, Scowset & Sunset 3 BSC Sailing
Saturday 9th 10th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 9th 10th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 1 Training book
Saturday 9th 10th 11:00 Chichester Scow National Championships Open Meetings
Sunday 10th 11:00 Handicap Summer 7 & 8, Scow Nationals Day 2 BSC Sailing
Monday 11th 12th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Gold) Training
Monday 11th 15th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Monday 11th 15th 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 11th 15th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Wednesday 13th 15th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Silver) Training
Saturday 16th 17th 11:30 FinnFest (Finn Open Festival) Open Meetings book
Saturday 16th 13:30 Classic Day Boat 8 BSC Sailing
Sunday 17th 14:00 Optimist Summer 7 & 8 BSC Sailing
Monday 18th 22nd UK ILCA Open National Championships (HISC) Open Meetings
Monday 18th 22nd 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Monday 18th 19th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Feva Race Coaching Training
Monday 18th 22nd 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 18th 22nd 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Wednesday 20th 21st 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Topper Race Coaching Training
Friday 22nd 18:15 Tideset, Scowset & Sunset 4 BSC Sailing
Saturday 23rd 24th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 23rd 24th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 Training book
Saturday 23rd 11:00 Laser Fleet Racing BSC Sailing
Sunday 24th 11:00 Handicap Summer 9 & 10, Scow Summer 6, Tideway Summer 4 BSC Sailing
Monday 25th 26th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Silver) Training
Monday 25th 29th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Monday 25th 29th 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 25th 29th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Wednesday 27th 28th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Optimist Race Coaching (Gold) Training
Saturday 30th 12:30 Classic Day Boat 9 BSC Sailing
Sunday 31st 12:30 Cadet Super Sunday 4 BSC Sailing
Sunday 31st 12:45 Finn, Laser, H'cap Series 7 & 8, Scow Summer 7 & 8, Tideway Summer 5 BSC Sailing
 

August 2022

Monday 1st 5th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Monday 1st 2nd 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Topper Race Coaching Training
Monday 1st 5th 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 1st 5th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Wednesday 3rd 4th 09:30 - 16:30 (Members Only) BSC Feva Race Coaching Training
Friday 5th 17:40 Tideset, Scowset & Sunset 5 BSC Sailing
Saturday 6th 12th Junior Week BSC Junior Week
Saturday 13th Junior Week Reunion Other Sailing
Saturday 13th 14th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Sunday 14th 12:30 Handicap Summer 11 & 12, Scow Summer 9, Tideway Summer 6 BSC Sailing
Monday 15th 19th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Monday 15th 19th 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Monday 15th 19th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Friday 19th 17:40 Tideset, Scowset & Sunset 6 BSC Sailing
Saturday 20th 21st 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 20th 21st 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 1 Training book
Sunday 21st 13:00 Handicap Summer 13 & 14 BSC Sailing
Monday 22nd Private Event - Invitation Only House/Social
Monday 22nd 26th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Monday 22nd 26th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Monday 22nd 26th 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
Saturday 27th 11:00 Bosham Sailing Club Regatta Open Meetings
Sunday 28th 11:30 Finn, Laser, H'cap Series 9 & 10, Scow Summer 10 & 11, Tideway Summer 7 BSC Sailing
Sunday 28th 12:00 Cadet Super Sunday 5 BSC Sailing
Monday 29th 11:00 Robinson Trophy 1, 2 & 3 (F/M), Slow 1, 2 & 3, Hobby Cup 1, 2 & 3 (Cadet) BSC Sailing
Tuesday 30th 2nd Sep 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Tuesday 30th 2nd Sep 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Tuesday 30th 2nd Sep 09:30 - 16:30 RYA Youth Beginners (Stage 1) in Oppies Training
 

September 2022

Saturday 3rd 4th Classic Boat Revival (2 day event) Open Meetings
Saturday 3rd 4th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 3rd 4th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 1 Training book
Saturday 10th 11th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 Training book
Saturday 10th 11:15 Bart's Bash: Classic Day Boat 10 BSC Sailing
Sunday 11th 11:30 Bart's Bash: Handicap Autumn 1 & 2, Scow Autumn 1, Tideway Summer 8 BSC Sailing
Sunday 11th 12:00 Bart's Bash: Optimist Autumn 1 & 2 BSC Sailing
Saturday 17th 11:00 Optimist Open Meeting Open Meetings
Sunday 18th 14:00 Handicap Autumn 3 & 4, Scow Autumn 2, Tideway Summer 9 BSC Sailing
Saturday 24th 10:30 Classic Day Boat 11 BSC Sailing
Sunday 25th 10:30 Cadet Super Sunday 6 BSC Sailing
Sunday 25th 10:45 Finn, Laser, H'cap Class Series 11 & 12, Scow Autumn 3 BSC Sailing
 

October 2022

Saturday 1st 14:30 Classic Day Boat 12 BSC Sailing
Sunday 2nd 15:00 Handicap Autumn 5 & 6, Scow Autumn 4, Tideway Summer 10 BSC Sailing
Sunday 2nd 15:15 Optimist Autumn 3 & 4 BSC Sailing
Saturday 8th Optimist Open Meeting (CYC)
Saturday 8th 9th Cruiser Racing Series (2 day event) Open Meetings
Saturday 8th 9th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Sunday 9th Topper Open Meeting is rescheduled to 23rd April 2022 Open Meetings
Saturday 15th 16th 09:30 - 16:30 RYA Adult Dinghy Level 2 Training book
Saturday 15th 14:30 Classic Day Boat Trafalgar Cup BSC Sailing
Sunday 16th 14:15 Optimist Autumn 5 & 6 BSC Sailing
Sunday 16th 14:30 Handicap Autumn 7 & 8, Scow Autumn 5 BSC Sailing
Monday 17th 21st 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3/4) in Topper/Feva Training
Monday 17th 21st 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Monday 17th 21st 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Sunday 23rd 09:30 Cadet Super Sunday 7 BSC Sailing
Sunday 23rd 10:00 Finn, Laser, H'cap Class Series 13 & 14, Scow Autumn 6 BSC Sailing
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Topper/Feva Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Youth Improvers (Stage 3) in Oppies Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Youth Next Steps (Stage 2) in Oppies Training
Saturday 29th 30th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Saturday 29th 11:00 Bitter End (F/M) 1 & 2, Bitter Sweet (Cadet) 1 & 2 BSC Sailing
Sunday 30th 11:00 Bitter End (F/M) 3 & 4, Bitter Sweet (Cadet) 3 & 4 BSC Sailing
 

November 2022

Saturday 5th 6th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training book
Sunday 6th 10:00 Handicap Autumn 9 BSC Sailing
Sunday 13th 12:30 Handicap Autumn 10 & 11 BSC Sailing
Sunday 27th 11:30 Handicap Autumn 12 & 13 BSC Sailing
 

December 2022

Sunday 11th 12:00 Handicap Autumn 14 BSC Sailing
Saturday 17th 18th 09:30 - 16:30 RYA Powerboat Level 2 Training
© 2022 Bosham Sailing Club powered by Sailing Club Manager